Praca przez internet 2015

Autor: sebo Data: 2015-02-01 13:15:33

Praca przez internet 2015

Praca przez internet w 2015 rozwinie się w Polsce jeszcze bardziej niż w roku 2014. Coraz więcej ludzi i firma opowiada się za pracą przez internet, np. niedawno w wywiadzie Rafał Brzóska twórca paczkomatów InPost poparł pracę zdalną.

Programy wspomagające e-pracę

Ważnym elementem pracy przez internet, który rozwinie się w 2015 roku są programy do zarządzania freelancerami np. Program Streber oraz programy do zarządzania czasem i zadaniami do wykonania, które wspomagają pracę zdalną. Jeśli firmy mają zatrudniać duże ilości pracowników zdalnych to muszą w jakiś sposób zlecać im zadania, zarządzać nimi i kontrolować ich pracę, dlatego potrzebne są takie programy. Zaś programy zarządzania czasem są niezbędne przy wykonywaniu wielu prac online, po pierwsze aby wszystkie zapamiętać i dobrze wykonać , a po drugie aby dotrzymać terminów, w pracy zdalnej umykający czas to jedyny minus.

Wirtualizacja i rozwój technologii

Obecnie następuje bardzo szybki skok technologiczny. Wirtualizacja napędzi pracę przez internet, dobrym przykładem którego może doświadczyć każdy jest Google CardBoard. Wirtualna rzeczywistość może zastąpić realne biura, a komunikacja może być jeszcze lepsza i efektywniejsza.

Serwisy internetowe i ranking freelancerów (Yelp)

Powstaje coraz więcej portali ze zleceniami online dla freelancerów, serwis SzukamEpracy.pl oprócz zleceń obejmuje także stałe posady wykonywane przez internet, powstał w nim również specjalny ranking freelancerów i e-pracowników (taki jakby Yelp). Można oceniać ich gwiazdkami i dodawać opnie o nich. Myślę, że ranking freelancerów to dobry krok w przyszłość pracy przez internet.

Komentarze

Brak komentarzy!

Nick:
E-Mail:
Komentarz:
Kod
Podaj kod: